Pleśń rozwijająca się w trudno dostępnych miejscach (1)

Pleśń w trudno dostępnych miejscach

Rozwijająca się pleśń w naszych mieszkaniach jest prawdziwą zmorą i dużym problemem nie tylko estetycznym. Stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Nadmierna ekspozycja na zarodniki pleśni może doprowadzić do astmy, alergii oraz nawracających infekcji. Ponadto większość grzybów strzępkowych występująca w budynkach wytwarza kancerogenne mykotoksyny. W dodatku, gdy pleśń już się rozwinie naprawdę ciężko się jej pozbyć na stałe. Wykwity pleśni dostrzegamy przeważnie, gdy pojawią się w widocznych miejscach, gdzieś na ścianie czy przy suficie. Jednak pleśń może rozwijać się w naszym domu w miejscach, dla nas trudno dostępnych, gdzie jej nie widzimy, np. w szafie, czy za meblami.

Miejsca, w których rozwija się pleśń

Wykwity pleśni zwykle dostrzegamy w następujących miejscach:

– W pokojach, w których panuje wysoka wilgotność powietrza

– W pokojach, w których wentylacja nie działa prawidłowo

– W pokojach, które nie są odpowiednio często wietrzone

– W rogach pomieszczeń, na ścianach przy suficie lub podłodze

– Na fugach i sylikonach w łazienkach

Jednak nasze mieszkania są pełne różnych zakamarków, miejsc trudno dostępnych, które również idealnie się nadają do wzrostu grzybów strzępkowych. W szafie pełnej ubrań, w schowku pod schodami, na ścianie za meblami (w każdym pokoju) czy na samych meblach. Pleśń może się rozwinąć praktycznie wszędzie, gdzie cyrkulacja powietrza jest nieprawidłowa. A jeśli wilgotność powietrza jest wysoka, praktycznie możemy być pewni, że prędzej czy później gdzieś w domu znajdziemy lub wyczujemy pleśń.

Jak zapobiec rozwijaniu się pleśni w trudno dostępnych miejscach?

Wszyscy wiemy, jak ważne jest regularne wietrzenie pomieszczeń i dbanie o wentylację zwłaszcza w pomieszczeniach, w których panuje wysoka wilgotność. Jednak mimo regularnego wietrzenia, dbania o porządek, pleśń może się zadomowić w naszym domu, a my nie będziemy tego świadomi. Jeśli pleśń rozwija w trudno dostępnych dla nas miejscach, często odkrywamy to dopiero, wtedy gdy w domu wyczuwalny jest charakterystyczny zapach stęchlizny, a wykwity pleśni są już sporych rozmiarów.

 

Rozwiązaniem tego problemu są produkty marki betterair®, które nie dopuszczą do rozwoju pleśni w pomieszczeniach. Dzięki rozpylaniu probiotycznych bakterii, które rywalizują o pożywienie i przestrzeń życiową ze sporami grzybów, ich liczebność w mieszkaniu drastycznie spadnie. Mniejsza liczba zarodników w powietrzu oznacza mniejsze ryzyko na rozwój pleśni w naszych domach. Ponadto produkty betterair® nie oczyszczają tylko powietrza. Formuła Enviro-Biotics działa również na wszystkich powierzchniach znajdujących się w mieszkaniu, również na tych, na których zwykle pojawią się grzyby pleśniowe, zapobiegając ich rozwojowi. Jeśli pleśń już pojawiła się w mieszkaniu, produkty betterair® w znaczący sposób ograniczą jej rozwój, dzięki czemu usunięcie niechcianego grzyba będzie dużo prostsze. A obecna w domu pleśń w mniejszym stopniu będzie zagrażała zdrowiu mieszkańców i ich gości.

Przewiń do góry