Ocena wpływu Enviro-Biotics® na zwierzęta domowe

Zwierzęta są znane jako źródło alergii dla ich właścicieli. W nagłych przypadkach właściciele są zrozpaczeni koniecznością rozłąki ze swoimi ukochanymi zwierzętami domowymi. W sytuacji alergii, staje się to konieczne, ponieważ nasilone objawy mogą stać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia. betterair® udokumentował przypadki łagodzenia alergii u właściciela zwierzęcia w różnych warunkach i lokalizacjach. To badanie potwierdza skuteczność produktów betterair® w zmniejszaniu nie tylko nieprzyjemnego zapachu.

 

Nasze zwierzęta są również narażone na alergie i dyskomfort wynikający z życia w zamniętych przestrzeniach, z dala od natury. Adaptacja zwierząt do ciągłego przebywania w takich warunkach może stanowić problem. betterair® przebadał wpływ swojego rozwiązania, probiotyków Enviro-Biotics®, na zwierzęta domowe. Badanie to zostało przeprowadzone przez Invetus, największą australijską organizację weterynaryjną CRO (Contract Research Organization), posiadającą zakłady w Australii i Nowej Zelandii.

 

Celem było zbadanie wpływu probiotyków Enviro-Biotics® na zmiany skórne u chorych psów alergików (atopowe zapalenie skóry) oraz nieprzyjemny zapach. Właściciele psów stosowali Enviro-Biotics® przez okres 21 dni. W badaniu oceniono również populację drobnoustrojów: S. pseudintermedius i Enviro-Biotics® w podgrupie badanych psów. Wykazano, że psy z atopowym zapaleniem skóry mają mniej gatunków bakterii na skórze w porównaniu ze zdrowymi psami, co przyczynia się do osłabienia bariery skórnej prowadzącej do zwiększonego swędzenia i zmiany zapachu skóry. Psy atopowe są również objęte znacznie zwiększonym ryzykiem rozwoju infekcji skórnych (ropne zapalenie skóry). W celu oceny efektów wpływu Enviro-Biotics® na zapach oraz rozwój alergii skórnej, właściciele psów regularnie stosowali Enviro-Biotics® na skórę psów ze zmianami skórnymi oraz w miejscu gdzie spały zwierzęta. 

 

Kryteria oceny: określone kultury bakteriologiczne, świąd u psa, odczuwanie przez właściciela zapachu na skórze i posłaniu, przed i podczas stosowania produktu przez 21 dni.

Ocena świądu:

Dla zmiennej świądu stwierdziliśmy zmniejszenie wartości o -0,6% na dzień. Odnotowano, że zmniejszenie było istotne statystycznie (F1,11,01 = 7,05, p = 0,022).

Ocena zapachu:

Do oceny zapachu stwierdziliśmy spadek o 0,57% dziennie (ryc. 1b).

Ocena kultury bakteryjnej:

Liczba kultur bakteriologicznych dodatnich dla S. pseudintermedius spadła u psów w ciągu 7-21 dni, podczas gdy liczba kultur dodatnich dla Enviro-Biotics® pozostała stała w tym okresie.

Wnioski:

Widzimy statystycznie znaczący spadek punktacji świądu, wraz z wyraźnym spadkiem nieprzyjemnego zapachu, a ponadto możemy zaobserwować spadek S. pseudintermedius (głównie patogenu dla zwierząt domowych, ale wiadomo, że wpływa również na ludzi), podczas gdy Enviro-Biotics® pozostał stały.

Przewiń do góry