Alergia na roztocza – leczenie naturalne

Alergia na roztocza – leczenie naturalne

Roztocza są bardzo często przyczyną alergii. Występują praktycznie w każdym domu, dlatego uczulenie na te mikroskopijne pajęczaki jest bardzo uciążliwe. Alergicy cały rok muszą borykać się z objawami alergii takimi jak, chociażby kaszel, katar, duszności czy całoroczny nieżyt nosa. Leczenie alergii polega głównie na łagodzeniu jej objawów. W tym celu najczęściej stosuje się leki przeciwhistaminowe, które często są dostępne bez recepty. Niektórzy decydują się na immunoterapię swoistą, dzięki której organizm przestaje reagować na obecność alergenu. Jednak ta terapia trwa kilka lat i nie ma się pewności, że alergia nie powróci. Coraz częściej jednak alergicy poszukują naturalnych metod leczenia alergii.

betterair® naturalnym sposobem na alergię na roztocza

W przypadku alergii najlepiej jest unikać styczności z alergenem, wówczas nie doświadczymy żadnych dolegliwości związanych z uczuleniem. Niestety w przypadku alergii na roztocza jest to bardzo trudne. Możemy bardzo dokładnie i często sprzątać w domu, zrezygnować z dywanów, wykładzin, firan, często zmieniać pościel. Jednak mimo takich działań roztocza będą obecne w domu, a alergikowi będą dokuczały objawy alergii. Odkurzacz z filtrem powietrza również nie rozwiąże problemu całkowicie. By dom alergika była dla niego bezpieczny należy zadbać o prawidłową mikrobiotę domu. Probiotyki betterair® w naturalny sposób zadbają o równowagę biologiczną w mieszkaniu. Białka powodujące alergie są dla nich źródłem składników odżywczych. Dzięki temu w domu jest znacznie mniej alergenów, co przynosi ogromną ulgę osobom uczulonym na roztocza. Skuteczność produktów betterair® została potwierdzona w niezależnych badaniach. Ponadto probiotyki tej marki są bezpieczne dla wszystkich domowników, także zwierząt (które również mogą być przyczyną alergii).

Naturalne metody leczenia alergii

Dobrze zbilansowana, różnorodna dieta jest podstawą naszego zdrowia. W przypadku chorób alergicznych dieta również ma duże znaczenie. Wiele produktów spożywczych może złagodzić objawy alergii. Można tutaj wymienić np.:

– Olej z czarnuszki, swoje działanie przeciwalergiczne zawdzięcza tymochinonowi, który hamuje wydzielanie histaminy.

– Produkty bogate w witaminę C, np. papryka, cytrusy. Kwas askorbinowy wykazuje działanie przeciwhistaminowe.

– Niektóre zioła regulują poziom histaminy, np. pokrzywa i rumianek. A łopian, mniszek lekarski i nawłoć osłabiają objawy alergii.

– Produkty wspomagające równowagę mikrobiologiczną organizmu takie jak naturalny nabiał i kiszonki. Wykazano związek miedzy zmianami w składzie mikrobiomu organizmu, a chorobami alergicznymi.

Poza dietą w naturalnym leczeniu alergii można wykorzystać również akupunkturę i oczyszczanie śluzówek nosa i zatok poprzez irygację.

 

Naturalne leczenie alergii nie niweluje jednak całkowicie objawów uczulenia, a jedynie je łagodzi. Nie należy zatem oczekiwać, że całkowicie rozwiąże problem alergików, zwłaszcza tych, którzy stale są narażeni na alergeny. 

Przewiń do góry